O nás

album2

Historie:

Hudební seskupení Variax Band bylo založeno roku 2015. Variax proto,že jsme vsadili na variabilitu obsazení dle přání zákazníků.Toto seskupení je tvořeno zkušenými hudebníky kteří aktivně vystupjí více než 15 let. Možná nás poznáte i z jiných hudebních projektů jako (midnightband,Leonard show band) které již neexistují a nebo jsou pozastaveny z důvodu zaneprázdněnosti jejich členů. Většina z nás má i zkušenosti s vystupováním v zahraničí.

Něco málo k technice:

Snažíme se používat nejmodernější technologie které jsou dostupné a vhodné pro tento typ produkce. Investovali jsme nemalé finanční prostředky do ozvučení a osvětlení.Máme to nejkvalitnější na trhu system KV2 Audio jak na malé tak i na větší akce.Kvytváření hudebních podkladů využíváme system Steinberg Cubase 8 Pro ,Halion 5,Grove agent 4 a spoustu dalších.

Obecně velký problém u kapel "malého formátu" je reprodukce rockových skladeb. Ani v dnešní době není možné i při použití poměrně drahých synthezátorový nástrojů uspokojivě reprodukovat zvuk el.kytar.
My máme výhodu v kytarách živých a také v techologii zvuku,která nám umožňuje i při celkově nízké hlasitosti produkce zachovat plnotučný zvuk el. i akustických kytar. Proto jsme vsadili na Německou firmu KEMPER a její zařízení KEMPER-Profiler a produkty Fy.Line6 na poli reálné simulace fyzických nástrojů.

V konečném důsledku to znamená prostě,že bigbeat je bigbeat a ne trapný pokus o napodobení rockové skladby samohrajkou. Kvůli plynulosti skladeb během produkce jsme vytvořili vlastní technické řešení pro přehrávání podkladů a zároveň zobrazování textů.Není nic horšího než čekající publikum na další song a několik minut se domlouvající hudebníci co budou hrát.

Filosofie:


Vzhledem k naší letité zkušenosti v oboru jsme se rozhodli využívat veškeré technické možnosti které nám zajistí vždy vysokou kvalitu hudební produkce,snadno řiditelnou hlasitost ,a hlavně finanční náročnost. Není samozřejmě problém přijet s živými bicími,klasickými kytarovými aparaturami a šesti muzikanty. Ale asi nebude šťastni z šíře repertoáru, mnohdy neůnosné hlasitosti a ceny.

Rozhodnutí je na Vás, Pokud ovšem nepatříte mezi ty kteří to řeší tak možná sahnete jinam. Náš cíl je ale jediný a snažíme se,aby skladby které Vám chceme představit v našem podání vyzněli co nejblíže originálu.To do jaké míry se nám to daří musíte posoudit sami.

Obsazení:

Vystupujeme v obsazení 1+1 klávesy el.kytara , 2+1 klávesy el.kytara ac.kytara ,3+1 klávesy el.kytara ac.kytara zpěvačka, 4+1 2xklávesy el.kytara ac.kytara zpěvačka.
Každý člen kapely má pečlivě vybíraný repertoár aby vše vyznělo co nejlépe.

Repertoár:


Co se týká repertoáru osobně je nám nejbližší pop a poprock 70 a 80 let.
Samozřejmě se přátelíme i s takovými styly jako jsou dechovka, country, taneční hudba, ale třeba i rock, rock´n´roll... zkrátka, abychom mohli hrát pro všechny a na všech typech společenských akcí.

Možná nenajdete v našem repertoáru nějakou Vaši oblíbenou skladbu ale určitě možná skladbu jinou od stejného interpreta.

Snažíme se maximálně pracovat pro Vás,jak sledováním aktuálních hitů a jejich interpretace ,tak neustálým zdokonalováním staršího repertoáru.Klademe důraz na zachování původního vyznění originálu jak rozsahem tak i po stránce zvukové.

Zahrajeme vám v podstatě pro jakoukoli příležitost; svatby, narozeniny, firemní večírky, soukromé oslavy, plesy, rauty, taneční zábavy, městské slavnosti, silvestry ad.

Je možné třeba pro svatební tanec si s vhodným časovým předstihem objednat přesně skladbu kterou chcete.Pokud to bude v našich silách a technických možnostech tak rádi Vašemu požadavku vyhovíme.

V případě zájmu budeme vaši akci moderovat. Můžete si nás také poslechnout na pravidelných akcích ve vsetínských restauracích; např. Náhon, ESO, atd.

Přijďte si nás poslechnout, zatancovat si, pobavit se a udělejte si úsudek sami:0))) Těší se na vás Variax-Band!!!